PŚ w La Clusaz: Powrót Marit Bjoergen, kolejna absencja Pettera Northuga

fot. sport.dziennik.pl

fot. sport.dziennik.pl
fot. sport.dziennik.pl

Petter Northug nie wystartuje w zawodach Pucharu Świata we francuskim La Clusaz. Norweg nadal nie jest w najlepszej formie i woli się skupić na indywidualnych treningach. Do składu powróciły za to Marit Bjoergen i Astrid Uhrenholdt Jacobsen, które w Davos się nie pojawiły z powodu przemęczenia.

Petter Northug podczas pierwszych zawodów Pucharu Świata w sezonie 2016/2017 nie pokazał się z najlepszej strony. Norweg był daleki od optymalnej formy i do tej pory zapunktował tylko raz zajmując dziewiąte miejsce w sprincie stylem klasycznym rozgrywanym w Lillehammer. Tuż przed biegiem pościgowym Northug wycofał się z rywalizacji i postanowił, że będzie trenował indywidualnie i przygotowywał formę na mistrzostwa świata w Lahti. Na zawody Pucharu Świata w La Clusaz przyjedzie za to Niklas Dyrhaug, który w miniony weekend zaprezentował wysoką formę podczas biegów w ramach Pucharu Skandynawii.

Do kadry Norwegii powrócą także Marit Bjoergen i Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Obie biegaczki czuły się przemęczone po pierwszych zawodach Pucharu Świata i chciały odpocząć dlatego nie wybrały się do Davos, ale są gotowe na walkę o pucharowe punkty podczas weekendu w La Clusaz. – Marit i Astrid są po krótkiej chorobie, ale powrócą do nas w La Clusaz. Petter poinformował, że nie jest jeszcze w dobrej formie i nie jest gotowy na to, aby jechać na zawody Pucharu Świata. On chce teraz skupić się na treningach na wysokości – mówi Vidar Løfshus.

W La Clusaz zobaczymy trzynastu reprezentantów Norwegii.

Mężczyźni: Hans Christer Holunder, Emil Iversen, Finn Haagen Krogh, Niklas Dyrhaug, Anders Gløersen, Didrik Tønseth, Martin Johnsrud Sundby

Kobiety: Heidi Weng, Ingvild Flugstad Østberg, Kari Øyre Slind, Marit Bjørgen, Ragnhild Haga, Astrid Uhrenholdt Jacobsen

Źródło: NRK

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.