PŚ w La Clusaz: Krogh wygrywa na 15 km

Finn-Hagen-KroghFinn Haagen Krogh wygrał dzisiejszy bieg na 15 kilmetrów stylem dowolnym w La Clusaz. Norweg wyprzedził swojego rodaka Sunby’ego oraz Rosjanina Legkova.

Norwescy biegacze narciarscy wrócili na ścieżkę zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata. Dzisiejszy bieg na 15 km stylem dowolnym wygrał Finn Hagen Krogh. Norweg dobiegł na metę 0,3 sekundy szybciej od swojego rodaka Martina Johnsruda Sunndby’ego. Można powiedzieć, że na metę wpadli niemal w jednakowym czasie i o zwycięstwie decydowała fotokomórka. Podium uzupełnił Alexander Legkov. Rosjanin utrzymywał się cały czas wśród świetnie biegnących Norwegów, ale ostatecznie stracił do Krogha 3,1 sekundy. Na uwagę zasługuje świetne miejsce reprezentanta Szwajcarii Toniego Liversa, który ze stratą 26,2 sek. uplasował się na ósmej pozycji.