fot: over-blog-kiwi.com

fot: over-blog-kiwi.com
fot: over-blog-kiwi.com

Reprezentacja Francji ogłosiła swój skład na zawody o Puchar Świata w biegach narciarskich, które odbędą się w ten weekend w La Clusaz. Po raz pierwszym w tym sezonie na trasach zobaczymy Francuzki, które do tej pory nie pojawiały się na listach startowych.

Gospodarze w La Clusaz bardzo liczą na dobre wyniki, których do tej pory brakowało. Najlepszym z reprezentantów Trójkolorowych jest, póki co, Maurice Manificat, który w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 33. miejsce i ma na swoim koncie 52 punkty. Pozostali Francuzi także nie błyszczeli podczas pierwszych weekendów rywalizacji i chcieliby teraz poprawić swoje lokaty. Jeszcze trudniej powiedzieć cokolwiek o formie Francuzek, bowiem w tym sezonie nie pojawiły się on jeszcze w zawodach najwyższej rangi.

Męska część kadry będzie najmocniejszą, jaką dysponują obecnie reprezentanci Francji. Na starcie nie zabraknie zawodników, którzy w swojej karierze stawali już na podium Pucharu Świata czy wygrywali takie zawody. Gospodarze skorzystają również z grupy krajowej i na biegi w La Clusaz wystawią 15 biegaczy.

Nieco gorzej sytuacja wygląda w kadrze pań. Pod nieobecność Aurore Jean czy Laure Barthelemy Francuzki nie mają zbyt mocnej ekipy i muszą stawiać na młode zawodniczki, które dopiero stawiają pierwsze kroki w Pucharze Świata. Z drużyny wypadła również Celia Aymonier, która postanowiła przenieść się do rywalizacji biathlonistek. W La Clusaz zobaczymy jednak sześć Trójkolorowych i będzie to dla nich pierwszy start w tym sezonie.

Skład kadry mężczyzn:

Adrien Backsheider, Jean-Marc Gaillard, Maurice Manificat, Clément Parisse, Jean Tiberghien, Gérard Agnellet, Valentin Chauvin, Paul Goalabre, Baptiste Gros, Alexis Jeannerod, Richard Jouve, Ivan Perrillat Boiteux, Mickael Philipot, Louis Schwartz, Damien Tarantola

Skład kadry kobiet:

Marion Buillet, Laura Chamiot Maitral, Delphine Claudel, Flora Dolci, Constance Vulliet, Céline Chopard Lallier

Źródło: ski-nordique.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.