PŚ w Kuusamo: Skoki do kombinacji norweskiej odwołane!

Adam CieślarZ powodu silnego wiatru, skoki do kombinacji norweskiej zostały odwołane! Jednak dalsza część zawodów odbędzie się zgodnie z planem, ponieważ organizatorzy wykorzystają wyniki ze skoków z wczorajszych kwalifikacji. Bieg do kombinacji norweskiej zaplanowany jest na godz. 14:30. 

W dzisiejszych zawodach swoje skoki zdążyło oddać 7 zawodników w tym dwóch Polaków. Mateusz Wantulok oraz Szczepan Kupczak zajmowali wówczas dwa ostatnie miejsca. Po skoku Kupczaka, jury zawodów zdecydowało się odwołać serie skoków i zaliczyć wyniki skoków z kwalifikacji do biegów.

W biegu do kombinacji norweskiej wystartuje trzech naszych reprezentantów. Najlepiej w eliminacjach poradził sobie Adam Cieślar, który uzyskał 124,5 metra, co dało mu 29 miejsce. Wystartuje on 1 minute i 56 sekund za zwycięzcą kwalifikacji – Austriakiem Christophem Bielerem (143 metry).  Następnym Polakiem, którego zobaczymy w konkursie jest Szczepan Kupczak (117,5 metra), wystartuje on ze stratą 2 minut i 31 sekund. Mateusz Wantulok (106,5 metra) zakwalifikował się do konkursu z 44 miejsca. Pobiegnie on ze stratą wynoszącą 3 minuty i 3 sekundy do prowadzącego Austriaka. Kwalifikacji po skoku na odległość 98,5 metra nie zdołał przebrnąć Paweł Słowiok.

Sporą niespodzianką jest odległe miejsce Mistrza Olimpijskiego Z Sochi i zdobywce Pucharu Świata w zeszłym sezonie – Erica Frenzela. Reprezentant Niemiec w swoim skoku kwalifikacyjnym uzyskał 114,5 metra, co dało mu dopiero 38 miejsce. W biegu wystartuje 2 minuty i 38 sekund za Bielerem.

Pełne wyniki kwalifikacji do kombinacji norweskiej

Lista startowa biegu do kombinacji norweskiej

Transmisja z biegu zaplanowana jest na godz. 14:30 w Eurosporcie.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.