PŚ w Kuusamo: Przed nami kwalifikacje i konkurs indywidualny (lista startowa)

fot.Mateusz Król
fot.Mateusz Król

Przed nami drugi weekend ze skokami narciarskimi. Tym razem zawodnicy będą rywalizować ze sobą na skoczni Rukatunturi, która jest oddalona od Kuusamo o 26 km.

W czwartek na skoczni w Ruce miały odbyć się kwalifikacje, ale z powodu złych warunków atmosferycznych  czyli mocno wiejącego wiatru dochodzącego do 8 m/s jury podjęło decyzję o przeniesieniu  ich na dzień dzisiejszy. Właśnie największym problemem tego miejsca jest od lat wiatr, w 2013 roku nie odbył się jeden z konkursów zaliczanych do Pucharu Świata. Organizatorzy jednak się nie poddają, mimo że prognozy są niekorzystne i planują przeprowadzić serię próbną o 14:30 potem zaś o 15:30 kwalifikacje.

Na liście startowej znalazło się 70 zawodników, wśród nich 7 Polaków. Nasz kraj reprezentować będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawida Kubacki, Maciej Kot, Jan Ziobro, Klemens Murańka oraz Stefan Hula.

Do faworytów konkursów na skoczni Rukatunturi HS 142 o punkcie konstrukcyjnym K120 możemy wymienić Petera Prevca, Stefana Krafta czy Daniela Andre Tande  czy bardzo dobrze spisujących w Klingenthal zawodników reprezentacji Niemiec. Miejmy nadzieję, że Polacy po nieudanym występie powalczą tutaj o jak najlepsze lokaty.

Piątek, 27.11.2015
14:30 – Seria próbna
15:30 – Kwalifikacje
17:00 – I seria konkursowa

Cała lista startowa dostępna TUTAJ

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.