PŚ w Kuusamo: Norwegowie ogłosili składy na inaugurację sezonu

fot: aremobility.com

fot: aremobility.com

Norweska Federacja Narciarska podała skład reprezentacji tego kraju na pierwsze zawody Pucharu Świata, które odbędą w fińskim Kuusamo. W gronie dziesięciu ogłoszonych nazwisk znalazło się pięć biegaczek i pięciu biegaczy. Walka o pozostałe wolne miejsca w kadrze rozegra się w ten weekend w Beitostølen.

Reprezentacja Norwegii od wielu lat korzysta z tego samego schematu ogłaszania składu na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Zagwarantowane miejsce w kadrze na Kuusamo ma w tym sezonie pięć biegaczek i tyle samo biegaczy. O pozostałe “wakaty” w reprezentacji rozegra się walka podczas weekendowych zawodów w Beitostølen. To właśnie po niedzielnych biegach Norwegowie podejmą decyzję kto dołączy do wcześniej wybranych zawodników.

W kadrze biegaczek nie ma większych niespodzianek. Pewne występu w Kuusamo są zatem: obrończyni Kryształowej Kuli Heidi Weng, najlepsza sprinterka ubiegłego sezonu Maiken Caspersen Falla, a także największa gwiazda tamtejszych biegów, czyli Marit Bjoergen. Pozostałe dwa miejsca należą do Ingvild Flugstad Oestberg i Kathrine Harsem.

W kadrze panów również znaleźli się ci, którzy zasłużyli na to swoimi wcześniejszymi wynikami. W Kuusamo na pewno wystartują: Pal Golberg, Emil Iversen, Finn-Hågen Krogh, Martin Johnsrud Sundby i utalentowany sprinter Johannes Hoesflot Klaebo. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w składzie brakuje Petera Northuga, który będzie musiał walczyć o wolne miejsce podczas zawodów w Beitostølen.

Źródło: NRK

1 thought on “PŚ w Kuusamo: Norwegowie ogłosili składy na inaugurację sezonu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.