PŚ w Kuusamo: Kwalifikacje dla Freunda!

freundPrzed chwilą zakończyły się kwalifikacje do dzisiejszego ostatniego konkursu w Kuusamo. Wygrał je Severin Freund. W dzisiejszych zawodach zobaczymy również 6 naszych reprezentantów.

Pierwsze miejsce po uzyskaniu 143 m zajął Severin Freund. Zaraz za nim ze startą 2,8 punkta uplasował się Anders Bardal uzyskując 143,5 m. Ostatnie miejsce podium tych kwalifikacji dopełnia Fin Lauri Asikainen oddając skok na 133 m. Zmagania odbywały się z 6 belki startowej, po skoku Gregora Schlierenzauera na 144 m reszta zawodników oddawała skoki z 5 belki startowej. Natomiast ostatnia 10. skakała z 4 belki.

Z naszych siedmiu wystawionych przez Łukasza Kruczka reprezentantów najlepiej spisał się Piotr Żyła.  Oddał on ładny stylowo skok na 134,5 metra zajmując ostatecznie 6. miejsce. Reszta spisała się nico słabiej: Aleksander Zniszczoł 130,5 m, Dawid Kubacki 121 m, Krzysztof Biegun 125 m, Stefan Hula 128 m i Maciej Kot 124,5 m. Nie zobaczymy w konkursie indywidualnym tylko Jana Ziobro, który oddał skok na 113 metrów, co dało mu jedynie 52. miejsce.

Z zawodników nie muszących się kwalifikować najlepiej spisał się Simon Ammann oddając skok na 141 m. Na belce startowej nie pojawili się natomiast Roman Koudelka, Noriaki Kasai i Daiki Ito.

Pełne wyniki kwalifikacji

A już za chwilę zobaczymy zmagania zawodników w ostatnim konkursie tego weekendu w Kuusamo. Transmisja w TVP1 oraz na Eurosporcie od godziny 16:00.

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.