PŚ w Kuusamo: Kasai i Ammann wygrywają!

DSC06745Zakończył się kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Emocjonujące, ale i budzące grozę zawody, wygrali ex-aequo Simon Amman i Noriaki Kasai. Polacy spisali się słabo!

Noriaki Kasai prowadził już po pierwszej serii, kiedy to skoczył aż 145 metrów! Tuż za nim plasował się Michael Hayboeck. Simon Ammann tracił do Japończyka 6,6 punktu i zajmował 6. miejsce. Po świetnym skoku w drugiej serii (144 m), zwycięzca wczorajszego konkursu przesuwał się stopniowo do góry. Kasai skoczył w drugiej próbie 131,5 m, co przy słabszych warunkach i lepszych notach od Szwajcara pozwoliło utrzymać wygraną, ale wspólnie z Ammannem (272,2 pkt). Podium uzupełnił Severin Freund (135 m; 137 m; 268,7 pkt). Simon tym samym umocnił się na pozycji lidera PŚ. Kasai awansował na drugie miejsce.

Polacy ponownie wypadli kiepsko. Ponownie tylko Piotr Żyła reprezentował nasze barwy w drugiej serii. Nasz skoczek niestety spisał się gorzej niż wczoraj i po skokach na odległości 122,5 oraz 122 metry zajął 24. miejsce. Na pierwszej serii konkurs zakończyli Aleksander Zniszczoł (104,5 m; 64,2 pkt), Krzysztof Biegun (106 m; 62,4 pkt), Dawid Kubacki (112 m; 79 pkt), Stefan Hula (91 m; 30,3 pkt) oraz Maciej Kot (110 m; 71,3 pkt).

Podczas dzisiejszych zmagań doszło niestety do dwóch upadków. W pierwszej serii po wyjściu z progu upadł Andreas Wellinger. Młody Niemiec najprawdopodobniej popełnił błąd na progu, co z silnym podmuchem wiatru wiązało się z niebezpiecznym upadkiem. Rozpoczynający drugą serię Anze Lanisek nie miał problemów po wyjściu z progu, ale pechowo odpięła mu się narta w końcowej fazie skoku. Obaj zawodnicy zostali odtransportowani do szpitala. Szczegóły wkrótce. Za tydzień zawody w Lillehammer. Mamy nadzieję na poprawę formy naszych skoczków i powrót Kamila Stocha. Informacje na bieżąco przez cały tydzień znajdziecie na naszej stronie i profilu na facebook’u.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.