PŚ w Kuusamo: Już dziś treningi i kwalifikacje!

fot.skisprungschanzen.com
fot.skisprungschanzen.com

Przed nami drugi przystanek Pucharu Świata w skokach narciarskich 2014/2015. Kuusamo już trzeci rok z rzędu organizuje drugie zawody w sezonie. Konkursy skoków wpisują się także w cały weekend wydarzeń związany z PŚ w narciarstwie klasycznym.

Skoczkowie staną dzisiaj do rywalizacji na skoczni Rukatunturi o 15:00 w dwóch seriach treningowych. Na 17:00 zaplanowano kwalifikacje. W tym roku ponownie zaplanowano dwa konkursy indywidualne. W ubiegłym roku w pierwszym najlepszy był Gregor Schlierenzauer. Drugie zmagania zostały odwołane przez silnie wiejący wiatr. Jest to domeną tego miejsca i mamy nadzieję, że tym razem się to zmieni.

Polacy wystąpią w Kuusamo w nieco odmienionym składzie. Zamiast Kamila Stocha, który leczy kontuzję stawu, pojawi się Krzysztof Biegun. Rewelacyjny skoczek, który przed rokiem wygrał zawody inauguracyjne w Klingenthal. W miejsce Bartłomieja Kłuska do ekipy dołączy Aleksander Zniszczoł. Przed naszymi zawodnikami kolejna szansa, aby pokazać, że są dobrze przygotowani do sezonu.

Program zawodów

Relacja Live

Lista startowa kwalifikacji

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.