PŚ w Kuusamo: Dziś konkurs indywidualny (lista startowa)

fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

Po ostatnim weekendzie w Klingenthal emocje jeszcze nie opadły, a już dzisiaj będziemy mogli podziwiać najlepszych skoczków na świecie na skoczni w Kuusamo. Niestety po raz kolejny nie zobaczymy Kamila Stocha, który leczy kontuzje stawu skokowego. 

Na godz. 16:00 zaplanowana została seria próbna przed konkursem. Relacje z niej można śledzić na stronie berkutschi.com. O godz. 17:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa.

Roman Koudelka jest faworytem do wygrania dzisiejszych zawodów. Już w zeszłym  tygodniu pokazał, że jest w wyśmienitej formie. Wczoraj wygrał pierwszy trening czym tylko potwierdził, że rywale muszą na niego uważać. Peter Prevc czy Anders Bardal również wydają się bardzo mocni. A może ktoś zaskoczy? Może rekordzista skoczni – Gregor Schlierenzauer przypomni sobie swoje dalekie skoki na skoczni Ruka? Wczoraj podczas kwalifikacji pozytywnie zaskoczył wszystkich nasz młody reprezentant – Krzysztof Biegun, który zajął szóste miejsce. Szykuje nam się kolejny weekend wspaniałych emocji!

Na starcie zobaczymy czterech Polaków:

15 – Krzysztof Biegun

17 – Dawid Kubacki

23 – Aleksander Zniszczoł

37 – Piotr Żyła

Pełna lista startowa piątkowego konkursu

Zawody z cyklu Pucharu Świata w Kuusamo będzie można zobaczyć w TVP1 od godz. 16:50 oraz w stacji Eurosport od godz. 16:45.

Źródło: Informacja własna 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.