PŚ w Kuopio: Stoch wygrywa i powiększa przewagę!

Kamil Stoch wygrał szósty w tym sezonie, a trzynasty w całej karierze konkurs Pucharu Świata. Zwycięstwo w Kuopio pozwoliło mu powiększyć przewagę nad czwartym dziś Peterem Prevcem o kolejne 50 punktów, a 20 punktów dorzucił do przewagi nad drugim w Finlandii Severinem Freundem.

Stoch prowadził już po pierwszej serii ze skokiem na 126.5 metra. W serii drugiej powtórzył ten wynik i jeszcze powiększył przewagę nad Freundem. Polak skończył konkurs mając 262.7 punktu, czyli o 3.8 więcej od Niemca. Podium uzupełnił Bardal, a Peter Prevc zajął dziś czwartą pozycję. Trzeci po pierwszej części konkursu Ville Larinto całkowicie zepsuł drugi skok i skończył rywalizację na 22. pozycji.
Poza Stochem w Kuopio punktowało jeszcze dwóch Polskich zawodników. Piotr Żyła i Maciej Kot poprawili w drugiej serii swoje miejsca. 119.5 metra dało Żyle awans z 27. na 25. lokatę. Drugi skok Kota na 124.5 metra dał mu jeszcze większy awans, bowiem z 23. lokaty zajmowanej po pierwszej serii wywindował się aż na miejsce 16.. Pozostali reprezentanci Polski Dawid Kubacki i Klemens Murańka zakończyli swoje występy na pierwszej serii. Klimkowi do awansu zabrakło zaledwie 0.3 punktu i ostatecznie musiał przełknąć gorycz, jaka wiąże się z zajęciem 31. pozycji.
foto: fisski.com

Jędrzej Jędrasiak
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.