PŚ w Kulm: Drugi konkurs odwołany!

fot. skisprungschanzen.coom
fot. skisprungschanzen.coom

Nie padnie ani rekord świata, ani nawet Polski. Organizatorzy odwołali drugi konkurs lotów w Bad Mitterndorf. Tym samym liderem Pucharu Świata w lotach narciarskich pozostanie Severin Freund.

Wiatr utrudniał przeprowadzenie zawodów już wczoraj. Organizatorzy przebudowali skocznie w celu nadania możliwości uzyskiwania większych odległości. Silny wiatr z tyłu skoczni stanowczo to utrudniał. Mogliśmy oglądać na prawdę niewiele skoków powyżej 200 metrów. Wygrał Severin Freund, który jest aktualnym rekordzistą skoczni – 237,5 m. Piotr Żyła był ósmy, a Aleksander Zniszczoł 27.

Przed nami teraz długi weekend z Pucharem Świata w Polsce. Najpierw czołówka światowa zagości w Wiśle, gdzie w czwartek jednego dnia zostaną rozegrane kwalifikacje i konkurs. W piątek skoczkowie powalczą w kwalifikacjach w Zakopanem. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. W obu miejscach relację przygotowywać dla Was będą nasi akredytowani dziennikarze. Standardowo postaramy się też o relacje okiem kibica. Zapraszamy zatem do śledzenia naszego bloga oraz profilów na Facebook’u i Twitterze.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.