PŚ w Kühtai: Sobota również niezbyt udana dla Polaków

fot. Mariusz Krzemiński / mariuszkrzeminski.blogspot.com

fot. Mariusz Krzemiński / mariuszkrzeminski.blogspot.com
fot. Mariusz Krzemiński / mariuszkrzeminski.blogspot.com

Sobota była trzecim dniem zmagań w alpejskim PŚ niepełnosprawnych w Kühtai. Tak jak wczoraj zawodnicy rywalizowali w gigancie i niestety nie były to szczęśliwe zawody dla polskich narciarzy. 

Wczoraj pierwszego przejazdu w kategorii zawodników jeżdżących w pozycji siedzącej nie ukończył Igor Sikorski. Sytuacja ta powtórzyła się dzisiaj i Sikorski ponownie nie został sklasyfikowany. Mimo wszystko Polak opuści Kühtai z jednym ważnym sukcesem jakim jest zwycięstwo w czwartkowym slalomie. Dziś wygrał Roman Rabl, który najlepszy był również wczoraj. Drugie miejsce zajął Taiki Mori, a trzecie Takeshi Suzuki.

Maciej Krężel startujący w kategorii niedowidzących z przewodniczką Anną Ogarzyńską uplasował się dziś na 8. miejscu ze stratą 12,63 sek. do zwycięzcy Giacomo Bertagnolliego. Drugi był triumfator slalomu i pierwszego giganta – Miroslav Haraus, a trzeci Jakub Krako.

Pełne wyniki

Następne zawody PŚ odbędą się w Sankt Moritz w dniach 19-22 grudnia. Przez pierwsze dwa dni zawodnicy będą ścigać się w gigancie, a w kolejnych dwóch dniach w slalomie.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.