PŚ w Kontiolahti: Włochy najlepsze w sztafecie mieszanej. Polacy daleko

fot. M. Król

fot. M. Król

Reprezentacja Włoch triumfowała podczas Pucharu Świata w sztafecie mieszanej w Kontiolahti. Drugie miejsce zajęła Ukraina, a trzecie Norwegia. Polska została sklasyfikowana na początku trzeciej dziesiątki.

W sobotę została rozegrana sztafeta mieszana. Najpierw na trasę sześciokilometrową ruszyły dwie panie, natomiast potem na 7.5 km – dwóch mężczyzn. Najlepsi okazali się Włosi w składzie: Dorothea Wierer, Lisa Vitozzi, Dominik Windisch, Lukas Hofer, którzy zaliczyli jedną karną rundę oraz trzynaście dobierań. Druga była Ukraina, która strzelała najskuteczniej (0+3). Na trzecim miejscu znaleźli się reprezentanci Norwegii (0+9). Tuż za podium byli Rosjanie (0+7), a piątkę zamknęła Francja (2+6).

Polska wystąpiła w składzie: Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj, Grzegorz Guzik i debiutujący w Pucharze Świata Marcin Szwajnos. Po pierwszej zmianie byliśmy na siódmym miejscu. Hojnisz była bezbłędna na strzelnicy, nieźle pobiegła, a strata wynikała głównie z bardzo długiego pobytu na pierwszym strzelaniu. Po zmianie Mitoraj, która miała jedną karną rundę, byliśmy klasyfikowani na dwunastej lokacie. Niestety, pierwszy z Polaków miał dwie karne rundy, a Szwajnos dołożył jeszcze jedną. Ostatecznie Polska została sklasyfikowana na 22. miejscu.

Wyniki sztafety mieszanej

Źródło: Informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.