PŚ w Kontiolahti. Szwedzka sensacja! Podium dla byłej biegaczki

13:48, 05.03.2022 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 14:28, 05.03.2022

Denise Herrmann wygrała sprint podczas biathlonowego Pucharu Świata w Kontiolahti. Druga była Tiril Eckhoff. Największą furorę zrobiła jednak Stina Nilsson. Była szwedzka biegaczka stanęła na trzecim stopniu podium.

screen - Eurosport

Denise Herrmann podtrzymała świetną formę z igrzysk olimpijskich w Zhangjiakou. Niemka wygrała sobotni sprint zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2021/2022. W Kontiolahti toczyła korespondencyjny bój z Tiril Eckhoff, która, podobnie jak Denise, musiała biegać jedną karną rundę. Ostatecznie Norweżka zajęła drugie miejsce ze stratą 5 sekund do triumfatorki.

Bohaterka soboty

Rewelacją dnia okazała się zawodniczka, która uplasowała się na trzeciej lokacie. Genialny występ ma za sobą Stina Nilsson. 28-latka znakomicie pobiegła - na trasie uzyskała najlepszy czas. Na strzelnicy tylko raz się pomyliła. Szwedka zaimponowała szczególnie podczas strzelania z pozycji stojącej. Wykonywała je długo, spudłowała, ale zachowała zimną krew i oddała celny ostatni strzał.

Na ostatnie okrążenie Stina wybiegła jako szósta. Zachowała jednak siły na finałowe okrążenie i wskoczyła na trzecie miejsce. Do drugiej Tiril na mecie zabrakło jej 0,2 sekundy.

Bez ocierania łez

Czwarta w sprincie była Hanna Oeberg, która przy takim samym strzelaniu straciła do koleżanki z reprezentacji 1,6 sekundy. Piąta była Anais Chevalier-Bouchet, a szósta Vanessa Voigt. Na najlepszy wynik w sezonie szansę miała Monika Hojnisz-Staręga. Polka pierwsze strzelanie wykonała bezbłędnie, a do tego przyzwoicie biegła. Niestety podczas stójki spudłowała dwa razy. Ostatecznie Monika uplasowała się na dwudziestej siódmej lokacie.

Pozostałe Polki zostały sklasyfikowane dużo dalej. 52. była Anna Mąka (2 pudła), 61. Kamila Żuk (4), a 76. Kinga Zbylut (4). Niestety wygląda na to, że nici z ocierania łez po bardzo słabym i trudnym dla zawodniczek sezonie.