PŚ w Kontiolahti. Sztafeta po nowemu. W jakim składzie pobiegną polskie biathlonistki? (listy startowe)

Screen - NRK Sport

Ruszył na dobre PŚ w biathlonie. Po biegach indywidualnych przyszedł czas na sztafety panów i pań. Nie zabraknie wśród startujących także polskiej drużyny. Uwagę przykuwa zwłaszcza sztafeta żeńska, która wystąpi w niespotykanym wcześniej składzie.

Screen – NRK Sport

Panowie ruszą o 12

Najpierw na start staną drużyny męskie. O godzinie 12 stawi się w blokach 20 drużyn. Głównych faworytów należy upatrywać w drużynach Norwegii, Francji i Niemiec. Polacy wystąpią z numerem 17. Pierwszy pojawi się na starcie Andrzej Nędza-Kubiniec. Następnie pobiegnie Marcin Zawół, dalej Grzegorz Guzik i Jan Guńka. Sukcesem będzie nie zostanie zdublowanym przez najlepszych. Niewątpliwie nie będzie to łatwe.

lista startowa panów

Panie o 14:35

Kobieca sztafeta od lat budzi większe emocje kibiców. Swego czasu Polki należały do czołówki światowej. Z tamtej drużyny nie został już nikt. Przerwę robi sobie Monika Hojnisz-Staręga. Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska zakończyły karierę. Jeździ ciągle wiecznie młoda Magdalena Gwizdoń, która wydaje się wracać do formy i przeżywać trzecią sportową młodość. Niemniej – Magdy w Kontiolahti nie zobaczymy. Polki wystąpią w składzie Natalia Sidorowicz, Joanna Jakieła, Anna Mąka i Kamila Żuk. Po dzisiejszym biegu indywidualnym w najlepszej formie wydaje się być Jakieła. Polki mają numer startowy 12. Należy też wymienić największe faworytki. Będą nimi Szwedki, Norweżki, Francuzki, Niemki.

lista startowa pań

źródło: własne