PŚ w Kontiolahti. Świetny występ i pierwsza wygrana Sebastiana Samuelssona

Fot.:Imago/HMB-Media/ All Over Press

Sebastian Samuelsson odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Szwed był najlepszy w biegu pościgowym, choć startował dopiero z osiemnastej pozycji. Drugi był Fabien Claude, a trzeci Johannes Boe. Grzegorz Guzik zakończył zmagania na 47. miejscu.

Fot.:Imago/HMB-Media/ All Over Press

Sebastian Samuelsson podczas dzisiejszego biegu pościgowego w Kontiolahti potwierdził znakomite przygotowanie do sezonu szwedzkich biathlonistów. 23-letni zawodnik startował jako 18., a już po trzecim strzelaniu plasował się na drugiej lokacie. Na czwartej rundzie biegowej Samuelsson zdołał dogonić Johannesa Boe i wszystko rozstrzygnęło się podczas ostatniego strzelania. W trudnych warunkach wicemistrz olimpijski właśnie w biegu pościgowym z Pjongczangu tylko raz nie trafił. Była to w ogóle jedyna jego pomyłka podczas wszystkich pobytów na strzelnicy. Lider Pucharu Świata z kolei dwukrotnie oddał niecelny strzał.

Szwed odniósł pierwszy triumf w zawodach najwyższej rangi. Drugie indywidualne podium w karierze wywalczył natomiast Fabien Claude. 25-letni biathlonista pokonał w biegu na ostatniej rundzie samego Johannesa Boe, który był ostatecznie trzeci. Francuz i Norweg trzykrotnie mylili się na strzelnicy. Tej dwójce nie dał rady podczas ostatniego okrążenia Sturla Laegreid. Zwycięzca inauguracyjnych zawodów dziś musiał pokonywać tylko jedną karną rundę i ukończył zmagania na czwartym miejscu.

Piąty był Niemiec Benedikt Doll, szósty Słoweniec Jakov Fak, a siódmy Norweg Vetle Christiansen. Duży awans zaliczyli reprezentanci Francji. Z 39. na 8. miejsce awansował Emilien Jacquelin, a z 30. na 10. Quentin Fillon Maillet. Na mecie przedzielił ich kolejny z norweskich biathlonistów Johannes Dale. Dopiero dwunasty był zwycięzca czwartkowego sprintu Tarjei Boe, który musiał pokonywać 5 karnych rund. Grzegorz Guzik zaliczył niewielki awans z 50. na 47. lokatę. Polak miał dziś duże szanse na punkty. Przekreślił je na trzecim strzelaniu, podczas które aż trzy razy oddał niecelny strzał. Łącznie zanotował dziś skuteczność 15/20.

Wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

Obserwuj