PŚ w Kontiolahti. Sensacyjne zwycięstwo Laegreida

Sensacją zakończyły się dziś pierwsze zawody biathlonowego Pucharu Świata. W biegu indywidualnym w Kontiolahti najlepszy okazał się 23-letni Norweg Sturla Holm Laegreid. Bezbłędny dziś zawodnik wyprzedził faworyzowanego Norwega Johannesa Thingnesa Boe i Niemca Erika Lessera.

Manzoni/NordicFocus

Laegreid, dla którego był to dopiero piąty start w PŚ był dziś bezbłędny na strzelnicy i dobry w biegu. Pozwoliło to na wygraną z J. Boe, który spudłował raz o 19,6 sek. Dalej straty były większe – Lesser spudłował raz i miał już 1:03,6 min. straty. Poza podium znalazł się Quentin Fillon Maillet z Francji (+1:05,9 min., jedno pudło) i Czech Ondrej Moravec, który mimo bezbłędnego strzelania stracił 1:06,9 min.

W pierwszej “10” oglądaliśmy dziś jeszcze Szweda Sebastiana Samuelssona (+1:31,8, dwa pudła), Chorwata reprezentującego Słowenię, czyli weterana Jakova Faka (+1:32,0, jedno pudło), Francuzów Emiliena Jacquelina (+2:02,1, dwie pomyłki) i Antonina Guigonnata (+2:13,6, jeden raz nie trafił w tarczę) i najlepszego z Rosjan – Aleksandra Łoginowa (+2:19,2 i dwa nieudane trafienia).

Polacy dziś startowali – najlepszy z nich Karol Dombrovski nawet zdobył punkty (był 36.), niestety reprezentuje on Litwę. Reprezentantów naszego kraju należy dziś szukać pod koniec stawki: Łukasz Szczurek był 84., Andrzej Nędza-Kubiniec – 89., Wojciech Skorusa – 94., zaś Grzegorz Guzik zamknął pierwszą setkę, a za nim w tabeli był już tylko jeden zawodnik.

wyniki zawodów

źródło: własne