PŚ w Kontiolahti: Kolejne zwycięstwo Martina Fourcade’a

fot: rossingol.com

fot: rossingol.com

Martin Fourcade wygrał sprint podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Kontiolahti. Francuz odniósł trzynaste zwycięstwo w bieżącym sezonie. Drugi był Ondrej Moravec, a trzeci Emil Hegle Svendsen. 

Martin Fourcade po raz kolejny w tym sezonie udowodnił, że nawet z rundą karną jest w stanie wygrywać z bezbłędnie strzelającymi rywalami. Francuz pomylił się dziś w ósmym strzale, a na ostatnią pętlę wybiegał z kilkusekundową stratą do prowadzącego wówczas Ondreja Moravca. Reprezentant Trójkolorowych na 700 metrów przed metą przegrywał jeszcze z Czechem, ale na linii mety to jemu zamierzono lepszy o 0,6 sekundy wynik.

Na najniższym stopniu podium stanął Emil Hegle Svendsen. Norweski biathlonista także był bezbłędny na strzelnicy. Tuż za najlepszą trójką uplasował się Johannes Thingnes Bóg, który stracił do podium niespełna trzy sekundy.

Polacy zaprezentowali się bardzo słabo. Łukasz Szczurek nie musiał biegać rundy karnej, ale jego dyspozycja biegowa sprawiła, że zajął 82. miejsce. Grzegorz Guzik (2 pudła) był 97., a Andrzej Nędza-Kubiniec 97.

Pełne wyniki 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.