PŚ w Kontiolahti. Hauser najlepsza w sprincie. Przyzwoity występ Polek

Manzoni/IBU

Dzisiejszy bieg sprinterski na 7,5 km w Kontiolahti wygrała Austriaczka Lisa Theresa Hauser. Podium uzupełniły Lisa Vitozzi i Linn Persson. Z dobrej strony pokazała się także Kanadyjka – Emma Lunder, która uplasowała się na 4. pozycji. Najlepsza z Polek – Joanna Jakieła – zajęła 35. miejsce. Do biegu pościgowego zakwalifikowała się także Anna Mąka (37. pozycja).

Manzoni/IBU

Po pierwszym strzelaniu na czele widniało nazwisko Ingrid Landmark Tandrevold. Tuż za nią plasowały się Denise Herrmann-Wick oraz Lisa Theresa Hauser. Joanna Jakieła i Anna Mąka po bezbłędnym strzelaniu zajmowały kolejno 35 i 36. miejsce ze stratą w okolicach 23 sekund. Natalii Sidorowicz także udało się zamknąć pięć tarcz, a Kamila Żuk spudłowała dwukrotnie. Obie jednak znajdowały się w dolnej części stawki.

Druga wizyta na strzelnicy

Na drugim strzelaniu znowu bardzo dobrze poradziła sobie Lisa Theresa Hauser. Austriaczka wykorzystała błędy największych rywalek i powiększyła swoją przewagę do 16 sekund. Druga na wyjściu ze strzelnicy była Kanadyjka Emma Lunder. Tuż za nią plasowała się Niemka Anna Weidel. Obu zawodniczkom nie udało się jednak utrzymać pozycji na podium. Biegowo lepiej od nich poradziły sobie Lisa Vitozzi i Linn Persson, które uzupełniły podium. Lisa Theresa Hauser powiększyła swoją przewagę do 17 sekund.

Polki na drugim strzelaniu poradziły sobie trochę gorzej. Jakieła, Mąka i Sidorowicz spudłowały po jednym strzale. Kamila Żuk ustrzeliła tylko dwa “oczka”. Ostatecznie Joanna Jakieła była 35., Anna Mąka 37., Natalia Sidorowicz 63., a Kamila Żuk dopiero 81. To najlepsze otwarcie sezonu dla trzech z naszych zawodniczek. Ponadto, zarówno Anna Mąka, jak i Joanna Jakieła poprawiły swoje “życiówki” w biegu sprinterskim.

Pełne wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Informacja własna

Piotr Wojtaszczyk