PŚ w Kontiolahti: Francuski triumf w sztafecie mieszanej

fot. nydailynews.com

fot. nydailynews.com

Reprezentacja Francji wygrała sztafetę mieszaną podczas zawodów Pucharu Świata w Kontiolahti. Trójkolorowi wyprzedzili Niemcy i Ukrainę. Polacy finiszowali na dwudziestym miejscu. 

Reprezentacja Francji wystawiła na niedzielną sztafetę mieszaną skład Marie Dorin Habert, Anais Bescond, Simon Desthieux oraz Quentin Fillon Maillet. Tym razem w czwórce nie znalazł się Martin Fourcade. Francuzi poradzili sobie jednak doskonale bez swojego lidera. Dorin Habert szybko pokonywała kolejne metry trasy, a na dodatek dobrze spisywała się na strzelnicy. Po swojej zmianie miała 20 sekund zapasu nad pozostałymi sztafetami.

Francja prowadzenia nie oddała już do samego końca. Szansę na dogonienie Trójkolorowych mieli Niemcy, ale przewaga wypracowana na pierwszych zmianach pozwoliła Quentinowi Fillon Maillet na kontrolowanie wydarzeń na stadionie w Kontiolahti. Drugie miejsce zajęli w niedzielę Niemcy, którzy wygrali klasyfikację sztafet mieszanych. Trzeci byli Ukraińcy.

Polacy biegnący w składzie: Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli 20. miejsce, a zawody nie układały się od samego początku (2 rundy karne).

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.