PŚ w Kontiolahti: Biathlonistki wracają do gry. Dziś sprinty (lista startowa)

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

Po ponad miesięcznej przerwie do rywalizacji w Pucharze Świata wracają biathlonistki. To ostatnia prosta tego sezonu. Najbliższe konkursy wyłonią najlepszą zawodniczkę w walce o kryształową kulę.

Finowie mają przed sobą bardzo emocjonujące dni związane z Pucharem Świata w ich miejscowości Kontiolahti. Miejscowi kibice będą mocno ściskać kciuki za Kaisę Makarainen, która jest aktualną liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jej przewaga, nad trzykrotną medalistką olimpijską z Pjongczangu Anazstazją Kuźminą, wynosi dokładnie piętnaście punktów. To niezbyt wiele, zwłaszcza, że Kaisa nie pokazała się podczas igrzysk z najlepszej strony. Nie zdobyła tam żadnego krążka. Sześćdziesiąt siedem punktów do liderki traci trzecia w klasyfikacji Dorothea Wierer. Włoszka dobrze prezentuje się w zawodach Pucharu Świata, ale z Korei wyjechała tylko z brązowym krążkiem za sztafetę mieszaną.

W Kontiolahti zostaną rozegrane dzisiaj sprinty. Na liście startowej widnieją nazwiska dziewięćdziesięciu ośmiu zawodniczek. W tej stawce są oczywiście reprezentantki Polski. Mowa tu o Weronice Nowakowskiej, Monice Hojnisz, Magdalenie Gwizdoń oraz Kinga Mitoraj. Najszybciej na trasie zobaczymy tę trzecią, która wystąpi z numerem dziewiątym. Polki będą chciały poprawić humory po niezbyt udanych igrzyskach w Pjongczangu. Start rywalizacji sprinterskiej dziś o 17:45.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.