PŚ w Konigssee: Zwycięstwa Hermann i Tretiakowa

fot. The Globe and Mail

fot. The Globe and Mail

W niemieckim Konigssee odbyła się kolejna runda Pucharu Świata w skeletonie. Po zwycięstwa sięgnęli Tina Hermann i Aleksander Tretiakow.

Puchar Świata w Konigssee rozpoczął się od skeletonu kobiet. Najlepsza w dwóch ślizgach była Tina Hermann. Na półmetku Niemka na swoim domowym torze miała dziesiątą część sekundy nad Eleną Nikitiną. W drugiej części zawodów reprezentantka gospodarzy umocniła się na prowadzeniu, ustanawiając rekord toru 51,24. Niemki zanotowały dublet, bo druga była Jacqueline Loelling ze stratą 18 setnych. Trzecia była Elena Nikitina, która przełamała się na torze w Konigssee, gdzie nigdy nie była jeszcze w “10”. Loelling utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Skeleton kobiet

Po pierwszym przejeździe zawodów mężczyzn prowadził Sungbin Yun. Mistrz olimpijski ustanowił rekord toru – 49,98. Jego przewaga nad drugim Aleksandrem Tretiakowem wynosiła 17 setnych. Drugi ślizg rozegrany został przy sztucznym oświetleniu. Szybszy był Tretiakow. Rosjanin odrobił stratę do Yuna i wygrał różnicą 6 setnych nad Koreańczykiem. Najlepszy czas drugiego przejazdu osiągnął Felix Keisinger, który na półmetku był dopiero 12. Niemiecki skeletonista minimalnie wyprzedził swoich rodaków – Alexa Jungka i Alexandra Gassnera. Na 10. miejsce z 3. spadł Wenqiang Geng.

Skeleton mężczyzn

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.