PŚ w Königssee. Szaleństw Friedricha ciąg dalszy, triumf Humphries w monobobach

fot. International Bobsleigh & Skeleton Federation

Mijający weekend na bobslejowym torze w niemieckim Königssee potwierdził, którzy zawodnicy dominują w poszczególnych konkurencjach. Francesco Friedrich i Thorsten Margis wygrał w w dwójkach, i w czwórkach, natomiast Niemki i Amerykanki rozdzieliły między siebie palmę pierwszeństwa w zmaganiach kobiet.

fot. International Bobsleigh & Skeleton Federation

Rywalizacja rozpoczęła się w sobotnie popołudnie, od dwójek mężczyzn. Murowany faworyt, Francesco Friedrich, nie dał najmniejszych szans rywalom. Jedyną załogą, która zbliżyła się do duetu Friedrich/Margis, byli ich rodacy. Dwójka Lochner/Franke straciła do nich 2 dziesiąte sekundy, a podium uzupełnili Austriacy Maier i Huber.

Wyniki – dwójki mężczyzn

Friedrich zaimponował równością w zawodach czwórek, ponieważ dwa ślizgi jego załogi do trzeciego pomiaru czasu były identyczne. Na podium, w porównaniu do konkurencji dwójek, zmieniła się tylko kolejność – Austriak Maier wyprzedził Lochnera. Uznawany za kandydata do podium Kanadyjczyk Justin Kripps był piąty.

Wyniki – czwórki mężczyzn

Nowa konkurencja, jaką są w tym sezonie monoboby kobiet, często zaskakuje wynikami. W Königssee widać było jednak, że Kaillie Humphries czuje się w niej wyjątkowo dobrze. Drugą na mecie Elanę Meyers Taylor wyprzedziła o 62 setnych sekundy, a Stephanie Schneider – o 75 setnych.

Wyniki – monoboby kobiet

Konkurencja dwójek okazała się rewanżem Niemek. Po pierwszym ślizgu prowadziła Stephanie Schneider, ale została wyprzedzona przez Kim Kalicki. Podium uzupełniła Meyers Taylor, której nie pomogło uzyskiwanie wyjątkowo dobrych czasów startu – zbyt dużo traciła na nitce toru.

Wyniki – dwójki kobiet

Klasyfikacje generalne Pucharu Świata dostępne są tutaj.

źródło: informacja własna