PŚ w Königssee: Sezon czas zakończyć [zapowiedź]

fot. International Luge Federation

fot. International Luge Federation

W Konigssee odbędzie się finałowa runda zawodów Pucharu Świata w saneczkarstwie. Sezon zakończy się po 4 miesiącach rywalizacji. Zapadną także decydujące rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Obsada zawodów w Konigssee będzie mocniejsza niż w poprzednim tygodniu w Winterbergu. Tym samym dwójce Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski trudno będzie powtórzyć sukces, jakim było zajęcie 3. miejsca. Polacy awansowali na 11. pozycję i w klasyfikacji generalnej i powalczą o miejsce w czołowej dziesiątce na koniec sezonu. Dobra forma naszych saneczkarzy zwiastuje, że w Konigssee mogą osiągnąć kolejny dobry wynik. W Konigssee Polacy wystartują w tym samym składzie, co w Winterbergu. Nasi reprezentanci w jedynkach – Mateusz Sochowicz i Kacper Tarnawski oraz Natalia Jamróz w debiucie – uplasowali się w drugiej dziesiątce. W zawodach drużynowych nasz zespół zajął 4. miejsce i w Konigssee powalczy o udane zakończenie sezonu.

W Konigssee poznamy odpowiedzi na pytania, kto wygra klasyfikacje generalne Pucharu Świata? W jedynkach kobiet podczas zawodów w Winterbergu przewaga Tatjany Iwanowej nad Julią Taubitz wzrosła do 27 punktów. Jednak różnica nadal jest niewielka i wszystko rozstrzygnie się podczas ostatnich zmagań. Gospodarze stoczą pojedynek o końcowy triumf w dwójkach. Toni Eggert/Sascha Benecken i Tobias Wendl/Tobias Arlt solidarnie zrezygnowali ze startu w poprzedniej rundzie. Tym samym pierwszy z duetów nadal ma zaledwie 10 punktów przewagi.

Ciekawie zapowiada się walka o Kryształową Kulę w jedynkach mężczyzn. W Winterbergu zabrakło Romana Rjepiłowa. Mistrz świata zachował pozycję lidera, ale Dominik Fischnaller zbliżył się do niego na punkt. W grze o zwycięstwo liczy się także Siemion Pawliczenko. Rosjanin ma 54 punkty straty do Rjepiłowa. Szans na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej nie ma już Johannes Ludwig. Niemiec jest jednak faworytem do wygrania zawodów w Konigssee po triumfach w Oberhofie i Winterbergu. Sezon zakończą zawody drużynowe. W klasyfikacji generalnej prowadzą Włosi z przewagą 34 punktów nad Rosjanami.

Program zawodów w Konigssee:

Sobota, 29 lutego

10:10 1. przejazd dwójek
11:30 2. przejazd dwójek
12:50 1. przejazd jedynek kobiet
14:15 2. przejazd jedynek kobiet

Niedziela, 1 marca

10:00 1. przejazd jedynek mężczyzn
11:35 2. przejazd jedynek mężczyzn
13:30 zawody drużynowe

źródło: informacja własna/fil-luge.org