PŚ w Königssee: Robatscher, Eissler i dwójka Orlamünder/Gubitz, najlepsi w Pucharze Narodów

fot. Brasil Zero Grau

fot. Brasil Zero Grau

Za nami ostatni Puchar Narodów w saneczkarstwie tej zimy. W jedynkach najlepiej poradzili sobie Sandra Robatscher z Włoch oraz Chris Rene Eissler z Niemiec, a w dwójkach najszybciej tor pokonali Orlamünder/Gubitz. Mateusz Sochowicz był siedemnasty w jedynkach.

Na torze w niemieckiej miejscowości Königssee rozegrano dzisiaj Puchar Narodów. W jedynkach kobiet najlepszy czas wykręciła Włoszka Sandra Robatscher. Za nią sklasyfikowane zostały kolejno Jessica Degenhardt z Niemiec (+ 0,037 sek.) oraz jej rodaczka Cheyenne Rosenthal (0,186 sek.). Natalia Jamróz była osiemnasta i nie awansowała do zawodów.

Wyniki

Wśród mężczyzn najlepiej poradził sobie reprezentant gospodarzy Chris Rene Eissler. Pokonał on Tuckera Westa ze Stanów Zjednoczonych oraz Nico Gleirschera z Austrii. Obaj stracili do Niemca kolejno 0,005 sek. oraz 0,098 sek. Mateusz Sochowicz uzyskał siedemnasty rezultat i zobaczymy go w ostatnich zawodach tego sezonu. Podobnie jak Kacpra Tarnawskiego, który był dwudziesty.

Wyniki

Awans w dwójkach zapewniony mieli Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, dlatego nie rywalizowali w Pucharze Narodów. Najlepszy był niemiecki duet Hannes Orlamünder i Paul Gubitz.

Wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj