PŚ w Konigssee: Polska dwójka nie wystartowała

fot.nj24.pl

fot.nj24.pl

Z powodu choroby Wojciecha Chmielewskiego polska dwójka Chmielewski/Kowalewski zrezygnowała ze startu w Pucharze Świata w Konigssee. W zawodach kobiet w drugiej części stawki uplasowały się Ewa Kuls-Kusyk i Natalia Wojtuściszyn. Zmagania zdominowali gospodarze.

Wojciech Chmielewski zmaga się z anginą. Polacy postanowili nie ryzykować startu podczas choroby naszego zawodnika. We wczorajszym Pucharze Narodów dwójka Chmielewski/Kowalewski zajęła 6. miejsce. Polska dwójka zrezygnowała także ze startu w sztafecie. Oznacza to, że jutro nie zobaczymy polskiego zespołu.

W rywalizacji dwójek doszło do dużej niespodzianki. Po raz pierwszy w tym sezonie zawodów rozgrywanych w tradycyjnej formie nie wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken. Pogromcami liderów Pucharu Świata byli nie kto inny, tylko Tobias Wendl/Tobias Arlt. Wendl/Artl wygrali na torze w Konigssee po raz dziewiąty. Wiceliderzy Pucharu Świata prowadzili po pierwszym ślizgu i pomimo niewielkiej straty w drugim przejeździe obronili prowadzenie. Tuż za mistrzami olimpijskimi i mistrzami świata uplasowała się inna niemiecka dwójka Robin Geueke/David Gamm.

Wyniki – dwójki

W jedynkach kobiet lepiej z Polek spisała się Ewa Kuls-Kusyk. Polska saneczkarka po pierwszym ślizgu była 19. W drugiej odsłonie zawodów Kuls-Kusyk wyprzedziła Łotyszkę Kendiję Aparjode i awansowała na 18. miejsce. Natalia Wojtuściszyn miała duże problemy podczas pierwszego przejazdu. Spowodowało to, że nasza reprezentantka zakończyła rywalizację na 22. pozycji.

Podobnie jak w zawodach dwójek, również w jedynkach kobiet całe podium zajęły Niemki. Kolejne zwycięstwo odniosła Natalie Geisenberger. Drugie miejsce zajęła Dajana Eitberger. Fantastycznie w roli zastępczyni Tatjany Huefner spisała się Jessica Tiebel. Młoda niemiecka zawodniczka stanęła na najniższym stopniu podium.

Wyniki – jedynki kobiet

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.