PŚ w Konigssee: Polska dwójka na szesnastym miejscu. Zwycięstwa gospodarzy

15:25, 05.01.2019 Mateusz Król

Na torze w niemieckim Konigssee rozegrano dzisiaj rywalizację dwójek męskich i jedynek kobiecych w saneczkarskim Pucharze Świata. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski byli na 16. miejscu a Klaudia Domaradzka zajęła 24. lokatę.

Toni Eggert i Sascha Benecken okazali się najlepsi w dzisiejszej rywalizacji saneczkarskich dwójek podczas zawodów Pucharu Świata w Konigssee. W bardzo trudnych warunków (obfite opady śniegu) uzyskali czas łączny 1:41.851. Na drugim miejscu zawody ukończyli kolejni Niemcy Tobias Wendl oraz Tobias Arlt (+0,306 sek.). Podium uzupełniła austriacka dwójka Thomas Steu oraz Lorenz Koller (+0,832 sek.). Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski uplasowali się na 16. miejscu ze stratą wynoszącą ponad dwie sekundy.

W rywalizacji kobiecych jedynek również niemieccy kibice mieli najwięcej radości. Te zmagania również rozgrywane były przy opadach śniegu. Wygrała Julia Taubitz, która pokonała trasę w dwóch przejazdach z czasem 1:44.971. Druga Amerykanka Summer Britcher straciła do niej sporo, bo 0.420 sek. Na najniższym stopniu podium stanęła Austriaczka Hannah Prock. Jej czas był słabszy o 0.615 sek. Na dwudziestej czwartej lokacie została sklasyfikowana Klaudia Domaradzka, dla której był to debiut w głównych zawodach Pucharu Świata.