PŚ w Konigssee: Pierwszy start saneczkarzy w 2019 roku

fot. upload.wikimedia.org

fot. upload.wikimedia.org

Święto Trzech Króli dla kibiców skoków narciarskich kojarzy się z finałem Turnieju Czterech Skoczni. Saneczkarze w tym samym czasie zazwyczaj rywalizują na zawodach Pucharu Świata w Konigssee. Nie inaczej będzie także tym razem.

Po przerwie świątecznej Puchar Świata w saneczkarstwie wraca do Europy. Pierwsze zawody w 2019 roku odbędą się w Konigssee. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski w zawodach w tym sezonie plasują się w okolicach pierwszej dziesiątki i zajmują 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. Rok temu Polacy nie wystartowali w Konigssee. Dobre miejsce w klasyfikacji generalnej zwalnia ich ze startu w Pucharze Narodów. W klasyfikacji generalnej dwójek prowadzą Toni Eggert/Sascha Benecken przed Thomasem Steuem/Lorenzem Kollerem i Tobiasem Wendlem/Tobiasem Arltem.

Niestety, w zawodach jedynek nie wystartuje Mateusz Sochowicz. Polski saneczkarz zaliczył wypadek na treningu i trafił do szpitala. Sochowicz nie doznał poważnych obrażeń. W jedynkach mężczyzn z polskich reprezentantów na starcie stanie jedynie Maciej Kurowski. W klasyfikacji generalnej na półmetku sezonu zajmuje on 24. miejsce. Polak powalczy o awans w Pucharze Narodów. Po pechowym weekendzie w Lake Placid na szczyt klasyfikacji generalnej będzie chciał wrócić Wolfgang Kindl. Obecnie liderem jest Johannes Ludwig, który wyprzedza Austriaka o 50 punktów. W Konigssee zostaną rozegrane jedynie zawody tradycyjne, bo nie będzie sprintu. Odbędą się za to sztafety.

W jedynkach kobiet nie zobaczymy naszych doświadczonych zawodniczek Ewy Kuls-Kusyk i Natalii Wojtuściszyn. Po raz drugi w sezonie, po Igls, o kwalifikacje z Pucharu Narodów powalczy młoda Klaudia Domaradzka. Faworytkami są oczywiście Niemki. Julia Taubitz i Dajana Eitberger po razie pokonały Natalie Geisenberger, która jest zdecydowaną liderką Pucharu Świata.

Program zawodów w Konigssee:

Sobota:
10:10 – 1. ślizg dwójek
11:30 – 2. ślizg dwójek
12:50 – 1. ślizg jedynek kobiet
14:15 – 2. ślizg jedynek kobiet

Niedziela:
10:00 – 1. ślizg jedynek mężczyzn
11:35 – 2. ślizg jedynek mężczyzn
13:30 – zawody drużynowe

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.