PŚ w Konigssee: Dalekie miejsca Polaków, klęska Niemców

0

fot. pbs.twimg.com

fot. pbs.twimg.com

Dzisiejszego dnia polscy saneczkarze nie zaliczą do udanych. Mateusz Sochowicz i Maciej Kurowski uplasowali się w końcówce stawki. Polska sztafeta nie wystartowała z powodu choroby Wojciecha Chmielewskiego. Zawody drużynowe wygrali Włosi, a zmagania jedynek wygrał Wolfgang Kindl.

Nasi reprezentanci w jedynkach liczyli dzisiaj na lepsze rezultaty. Niestety, Polacy zajęli miejsca pod koniec trzeciej dziesiątki. Mateusz Sochowicz z wynikiem 1:40.434 zajął 28. miejsce, awansując w drugim ślizgu z 29. Maciej Kurowski zarówno po pierwszym, jak i drugim przejeździe był na 30. pozycji. Łączny czas Polaka to 1:40.536.

Niespodziewanie dwa czołowe miejsca zajęli Austriacy. Wygrał mistrz świata Wolfgang Kindl. Po pierwszym ślizgu Austriak był wiceliderem. W drugiej części zawodów lider zmagań Felix Loch popełnił poważny błąd i spadł aż na 11. miejsce. Kindl zaledwie o 29 tysięcznych sekundy pokonał swojego rodaka Armina Frauschera, dla którego to najlepszy wynik w karierze. Na trzeciej pozycji uplasował się najlepszy z Niemców Johannes Ludwig.

Wyniki – jedynki mężczyzn

Dzisiejsze zawody drużynowe na długo zapamiętają włoscy kibice saneczkarstwa. Sztafeta z Italii wygrała po raz pierwszy od zawodów w Winterbergu w sezonie 2013/14. Dzisiaj w Konigssee Andrea Voetter, Dominik Fischnaller i Ivan Nagler/Fabian Malleier startując z niskim numerem, uzyskali czas 2:43.233. Na podium stanęli także Amerykanie i Austriacy. Wydawało się, że po zwycięstwo sięgną Niemcy. Gospodarze byli szybsi od Włochów po przejazdach Natalie Geisenberger i Johannesa Ludwiga. Jednak Tobias Wendl/Tobias Arlt źle wystartowali i pogrzebali szanse na zwycięstwo. Ostatecznie okazało się, że dwójka popełniła falstart i została zdyskwalifikowana. Polacy nie wystartowali.

Wyniki – sztafeta

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.