fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

Puchar Świata w bobslejach i skeletonie w Konigssee nie będzie zwykłymi pucharowymi zawodami. Zmagania będą szczególnie istotne dla sportowców z Europy, którzy powalczą o medale mistrzostw Starego Kontynentu.

Bobslejowe mistrzostwa Europy rok temu zdominowali Niemcy. W dwójkach triumfowali Stephanie Schneider i Francesco Friedrich. W czwórkach najlepsza była załoga Johannesa Lochnera. Jest duże prawdopodobieństwo, że gospodarze w Konigssee ponownie zdominują zawody. W kobiecych bobslejach w tym sezonie dwukrotnie triumfowała Mariama Jamanka, a raz wygrała Stephanie Schneider. W niesamowitej formie jest Francesco Friedrich. Ostatnio wygrał on dwójki i czwórki w Altenbergu.

Liczymy na dobre wyniki Mateusza Lutego i spółki. Podczas zawodów w Altenbergu Luty i Krzysztof Tylkowski nie obronili miejsca w pierwszej dziesiątce zajmowanego po pierwszym ślizgu. Polacy po raz trzeci w tym sezonie zakończyli zawody na 11. miejscu. W czwórkach nasz pilot oraz Arnold Zdebiak, Jakub Zakrzewski i Paweł Sarnecki zajęli 18. miejsce. Polacy byli niezadowoleni ze swojego występu. Mistrzostwa Europy będą świetną okazją do rehabilitacji. Dzień przed zawodami czwórek Zdebiak, Zakrzewski i Sarnecki będą wspomagać pilota Jakuba Stano podczas mistrzostw Europy juniorów w Igls. Na austriackim torze odbędą się także zawody Pucharu Europy. W dwójkach Stano pojedzie z Adrianem Kamińskim, a w czwórkach dołączą do nich Mateusz Grudzień i Hubert Olczyk.

Na mistrzostwach Europy w skeletonie wystartuje Marta Orłowska. Polka będzie zaliczana jedynie do rankingu mistrzostw kontynentu, gdyż nie ma prawa startu w Pucharze Świata. Tytułu bronić będzie Elena Nikitina, która prowadzi w klasyfikacji generalnej. W świetnej dyspozycji jest triumfator zmagań w Altenbergu Aleksander Tretiakow, który jest faworytem zawodów mężczyzn.

Puchar Świata i mistrzostwa Europy w Konigssee:

Piątek:

10:00 1. ślizg skeletonu mężczyzn
11:45 2. ślizg skeletonu mężczyzn
13:30 1. ślizg skeletonu kobiet
15:00 2. ślizg skeletonu kobiet

Sobota:

13:30 1. ślizg dwójek kobiet
15:00 2. ślizg dwójek kobiet
16:30 1. ślizg dwójek mężczyzn
18:00 2. ślizg dwójek mężczyzn

Niedziela:

13:30 1. ślizg czwórek
15:00 2. ślizg czwórek

źródło: informacja własna/ibsf

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.