PŚ w kombinacji: Za nami finałowe zawody

16:01, 08.03.2016 Anna Felska Aktualizacja: 16:07, 08.03.2016

P1060338-Copy-Copy

W ubiegły weekend w dniach 4-6 marca w Schonach, odbyły się finałowe zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Zawodnicy rywalizowali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

W pierwszym dniu rywalizacji w Niemczech odbyły się zawody drużynowe. Najlepsza okazała się drużyna z Norwegii w składzie: Magnus H. Moan, Jan Schmid, Magnus Krog oraz Joergen Graabak. Norwegowie po serii skoków zajmowali drugą pozycję, tuż za reprezentacją Niemiec. W biegu jednak spisali się lepiej i zwyciężyli z czasem o prawie 8 sekund lepszym od drugich Niemców. Trzecie miejsce na podium zajęli reprezentanci Austrii, którzy po skokach plasowali się tuż za czołową trójką.

Pełne wyniki zawodów drużynowych

Drugiego dnia rywalizacji w Schonach odbyły się zawody indywidualne a zawodnicy rywalizowali w biegu na dystansie 10 km. Zwyciężył triumfator w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Niemiec Eric Frenzel. Po serii skoków zajmował 5. pozycję ale ostatecznie triumfował z przewagą 15,4 s nad drugim Janem Schmidem z Norwegii. Na najniższym stopniu podium stanął Japończyk Akito Watabe, który spadł z drugiej pozycji po skokach. O punkty otarł się nasz reprezentant Adam Cieślar, który zajął 32. miejsce. Stefan Kupczak po serii skoków nie wystartował w biegu.

Pełne wyniki sobotnich zawodów

W niedzielę odbyły się ostatnie zawody w sezonie. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 15 km. Tym razem triumfował Norweg Joergen Graabak, który po serii skoków zajmował dopiero 13. miejsce. Tuż za nim na podium stanął Niemiec Fabian Riesle (+2,1). Na najniższym stopniu podium wylądował Austriak Lukas Klapfer (+3,1). Dopiero na 8. miejscu uplasował się zwycięzca klasyfikacji generalnej Eric Frenzel. Polacy nie wystartowali.

Pełne wyniki niedzielnych zawodów

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w sezonie 2015/2016 z dorobkiem 1389 pkt zwyciężył reprezentant Niemiec Eric Frenzel. Drugie miejsce zajął Japończyk Akito Watabe (1070 pkt). Na najniższym stopniu podium uplasował się Fabian Riesle, który do Japończyka stracił tylko 6 pkt. Adam Cieślar zgromadził na swoim koncie 52 pkt i zajął 36. miejsce. Szczepan Kupczak mimo kontuzji zdobył 13 pkt, co wystarczyło na 51. pozycję. Obaj nasi zawodnicy osiągnęli najlepsze rezultaty w karierze.