PŚ w kombinacji: Wiosenna aura w Niemczech, finałowe zawody odwołane

fot. fasterskier.com

fot. fasterskier.com

Zaplanowane na 14 i 15 marca finałowe zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które miały odbyć się w w niemieckim Schonach, nie dojdą do skutku. Impreza została bowiem odwołana z powodu braku śniegu i wysokich temperatur. o czym poinformowała dziś Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

Wiosenna aura daje się we znaki organizatorom zawodów niemal wszystkich zimowych dyscyplin sportowych. Wysokie temperatury i brak śniegu zmuszają gospodarzy imprez w ramach Pucharu Świata do przekładania zawodów albo do anulowania ich. Nie inaczej było z finałowymi biegami PŚ w kombinacji norweskiej, które zaplanowano na 14 i 15 marca w niemieckim Schonach. Po kontroli śniegu okazało się, że obecne warunki nie są wystarczające do organizowania tego typu wydarzeń, a zgromadzone rezerwy nie uratują sytuacji. Po ostatnich burzach stopił się bowiem sztuczny śnieg, który miał być planem awaryjnym organizatorów.

 – Wysokie temperatury i niekorzystne prognozy nie wskazują na poprawę sytuacji w najbliższych dniach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wrócić do organizacji finałowych zawodów i kontynuować swoją współpracę z FIS, Niemieckim Związkiem Narciarskim oraz naszymi partnerami i sponsorami – powiedział burmistrz Schonach Jörg Frey.

Międzynarodowa Federacja Narciarska na razie nie podjęła decyzji odnośnie tego czy zawody zostaną rozegrane w innym miejscu. Informacje na ten temat FIS ma przekazać pod koniec tygodnia.

Źródło: FIS