PŚ w kombinacji: Ten sezon należał do nich. Oto najwięksi wygrani minionej zimy

W niedzielę zakończył się Puchar Świata w kombinacji norweskiej. Sezon – jak to zwykle bywa – miał swoich wygranych i przegranych. W poniższym artykule przyglądamy się tej pierwszej grupie – wyróżniliśmy tu czterech zawodników. Oczywiście – nie tylko ta czwórka może mówić o dobrym sezonie. Niemniej akurat oni należą do najważniejszych wygranych sezonu.

Jarl Magnus Riiber (Norwegia) – chyba nie trzeba przedstawiać. 21-latek szturmem przebił się na szczyt tej dyscypliny. W cuglach wygrał klasyfikację generalną PŚ – odnosząc aż 12 zwycięstw (przed sezonem 2018/19 miał tylko jedną wygraną!). Swoją dobrą formę potwierdził podczas MŚ w Seefeld, gdzie zdobył złoto na normalnej skoczni indywidualnie oraz w konkursie drużynowym. Zdecydowanie największy bohater minionego sezonu.

Eric Frenzel (Niemcy) – są tacy zawodnicy, którzy nawet jak przegrywają to… wygrywają. 30-latek z Niemiec zarówno już w sezonie 2017/18 przestał dominować w PŚ, niemniej na Igrzyskach Olimpijskich pokazał klasę. Podobnie było w sezonie minionym. Ledwie dwa drugie miejsca w PŚ i ledwie dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej (punktuje od sezonu 2007/08 i nigdy nie był na koniec sezonu niżej!), ale świetna forma na MŚ w Seefeld – złoto na skoczni dużej i w sprincie drużynowym oraz srebro we “właściwym” konkursie drużynowym. Takich porażek życzymy każdemu.

Bernhard Gruber (Austria) – w tym roku kończy 37 lat i dalej formy mogliby mu pozazdrościć młodzi zawodnicy. U siebie w Seefeld na skoczni dużej wywalczył indywidualne srebro. Dodał do tego brąz w drużynie. W Pucharze Świata niby takie sobie, szesnaste miejsce, ale końcówkę miał piorunującą – w miniony weekend okazał się najlepszy w pierwszym konkursie w Schonach, dzień później był trzeci. Imponująca forma weterana!

Mario Seidl (Austria) – jego 25 letni rodak na MŚ był niby tylko silnym punktem brązowej drużyny, ale w PŚ dzielnie rywalizował, odnosząc w sezonie dwa zwycięstwa (po raz pierwszy w karierze). Najjaśniejszym punktem sezonu była wygrana w prestiżowym Nordic Combined Triple w Chaux-Neuve.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.