PŚ w kombinacji: Szczepan Kupczak wygrywa kwalifikacje

P1060292-Copy-CopyWspaniałym skokiem w rundzie prowizorycznej Pucharu Świata w Lillehammer popisał się dzisiaj Szczepan Kupczak. Drugi był Fabian Steindl a trzeci Francois Braud.

Reprezentant Polski uzyskał w kwalifikacjach 133,5 metra, co dało mu łączną notę 143,6 punktu. Warto podkreślić, że Kupczak skakał z wiatrem ponad metr na sekundę w plecy. Warunki były dziś jednak nierówne. Plasujący się za plecami Polaka Fabian Steindl miał odległość o 5,5 metra dłuższą, ale skakał przy wietrze korzystnym. Trzeci Francuz Braud miał zmierzone 130,5 metra (141,1 pkt). Adam Cieślar po skoku na 123 metry został sklasyfikowany na 30. miejscu. Paweł Słowiok (110,5 m) był 49.

Przypomnijmy, że runda prowizoryczna w kombinacji norweskiej może być podstawą do startu w biegu, jeśli warunki atmosferyczne nie pozwolą na rozegranie serii konkursowej. Jeśli do takiej sytuacji dojdzie w niedzielę, to Szczepan Kupczak na trasę wyruszy jako pierwszy z przewagą 9 sekund nad Steindlem. Jutro w planie są zawody drużynowe.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.