PŚ w kombinacji. Riiber zdecydowanie na czele

fot. M. Rudzińska

W miniony weekend w Lahti odbyły się tylko jedne indywidualne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Akito Watabe po zwycięstwie awansował na 4. miejsce. Liderem klasyfikacji generalnej jest Jarl Magnus Riiber.

fot. M. Rudzińska

W Finlandii Riiber musiał uznać wyższość Akito Watabego. Mimo tego Norweg pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Jego przewaga nad drugim Vinzenzem Geigerem, który w Lahti był 6., wzrosła do 229 punktów. Na trzecią pozycję awansował Fabian Riessle, który wyprzedził Erica Frenzela. Na 4. z 10. miejsca wskoczył Akito Watabe. Japończyk triumfował w ostatnich zawodach i nadal będzie walczyć o drugie miejsce, bo jego strata do Riibera wynosi aż ponad 300 punktów. Nieobecny w Lahti Johannes Lamparter spadł na 7. pozycję. Szczepan Kupczak nie startował ostatnio w Pucharze Świata i na jego koncie zostało sześć punktów. Polak zajmuje 45. miejsce.

Klasyfikacja generalna PŚ

Zmienił się lider klasyfikacji na najlepszego biegacza. Jest nim Ilkka Herola, który pobiegł najszybciej w Lahti. Fin wyprzedza o 57 punktów Joergena Graabaka oraz byłego lidera Eero Hirvonena, który nie wystartował w ostatnich zawodach. Najlepszym skoczkiem nadal jest Jarl Magnus Riiber. W serii skoków norweski zawodnik zajął 3. miejsce i stracił trochę punktów do Japończyków. Drugi jest Akito Watabe (137 punktów straty), a trzeci Ryota Yamamoto (163 punkty straty).

Klasyfikacja na najlepszego biegacza

Klasyfikacja na najlepszego skoczka

źródło: informacja własna/fis-ski.com