PŚ w kombinacji norweskiej. Król Jarl Magnus I (klasyfikacje)

Po Tourze w Seefeld jeśli coś zmieniło się w klasyfikacji kombinacji norweskiej to tylko to, iż przewaga Jarla Magnusa Riibera na resztą stawki stała się jeszcze większa. Norweg bez większych zagrożeń zmierza po trzecią z rzędu Kryształową Kulę.

Po Seefeld przewaga Norwega nad drugim w tabeli Vinzenzem Geigerem wynosi już prawie 400 pkt. Riiber powiem zgromadził ich 940, zaś Niemiec – 554. Przebudził się za to dość wyraźnie Japończyk Akito Watabe, który dzielnie rywalizował z liderem w Seefeld – Japończyk 528 pkt ma w swoim doroboku. Świetnie biegający Fin Ilkka Herola zwiększył dorobek do 480 pkt. Herola był bliski zwycięstwa w Tourze w Seefeld, przegrał z J. Riiberem dosłownie o włos. Utytułowani Niemcy Fabian Riessle i Eric Frenzel zajmują kolejne miejsca z dorobkiem odpowiednio 473 i 464 pkt. Kolejne miejsca zajmują Austriak Johannes Lamparter (434 pkt), drugi z Norwegów Jens Luraas Oftebro (368 pkt), czwarty z Niemców w “10” – Manuel Faisst (311 pkt) oraz Austriak Lukas Greiderer (311 pkt). Szczepan Kupczak nie powiększył swojego dorobku, który zamknął się na razie na 6 pkt zdobytych w pierwszych zawodach. Polak zajmuje 46. miejsce wśród 49-ciu zawoników sklasyfikowanych w PŚ.

klasyfikacja generalna

Co ciekawe w klasyfikacji najlepszych biegaczy (Best Skier Trophy) prowadzi ten, który zajmuje w generalnej klasyfikacji miejsce jedenaste – Norweg Joergen Graabak (835 pkt). Kolejne miejsca zajmują Herola (726 pkt), i Geiger (531 pkt). Czwarte miejsce zajmuje nieobecny w Seefeld Fin Eero Hirvonen (512 pkt), zaś piąty jest Riessle (418 pkt). Kupczak jest 51. z dwoma zdobytymi punktami.

best skier trophy

Najlepszym skoczkiem jest J. Riiber (830 pkt), prowadzący przed A. Watabe (599 pkt), drugim Japończykiem Ryota Yamamoto (482 pkt), Lamparterem (479 pkt) i Yoshito Watabe (394 pkt). Szczepan Kupczak jest tu czterdziesty z dorobkiem 30 pkt. Warto dodać, iż w przeciwieństwie do klasyfikacji generalnej w klasyfikacji BST i BJT zawody w Seefeld były wliczane wg punktacji obowiązującej w każdych innych zawodach. Przypomnijmy, iż do klasyfikacji generalnej pierwsze dwa zawody były punktowane o połowę mniej niż klasyczne zawody (z zaokrągleniem w górę), zaś niedzielne – podwójnie.

best jumper trophy

źródło: własne