PŚ w kombinacji norweskiej: Jarl Magnus Riiber zdominował sezon

10:00, 18.03.2019 Kamil Karczmarek

Wczoraj w Schonach zakończył się sezon Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W klasyfikacji generalnej zdecydowanie wygrał Jarl Magnus Riiber. Najlepszy z Polaków, Szczepan Kupczak zajął 35. miejsce.

Jarl Magnus Riiber wygrał w tym sezonie aż 12 z 21 zawodów. Tylko czterokrotnie uplasował się poza podium w zawodach, które ukończył. Przez cały sezon młody Norweg zgromadził 1518 punktów. Drugie miejsce zajął Akito Watabe, który był najlepszy w poprzednim sezonie. Japończyk zdobył 893 punkty i uplasował się wysoko w klasyfikacji bez żadnego zwycięstwa. Trzeci był Franz-Josef Rehrl z wynikiem 841 punktów. W najlepszej trójce nie znalazł się żaden Niemiec. Czterech z naszych zachodnich sąsiadów uplasowało się w pierwszej dziesiątce, ale najwyżej sklasyfikowany Johannes Rydzek zajął 4. pozycję.

Miniony sezon był najlepszy dla Szczepana Kupczaka. Polski kombinator uplasował się na 35. miejscu z dorobkiem 88 punktów. Kupczak zajmując 12. miejsce w Trondheim, osiągnął najlepszy wynik w karierze. Adam Cieślar zajął 13. miejsce w ostatnich zawodach w sezonie. Polak awansował na 42. lokatę w klasyfikacji generalnej. Paweł Słowiok w swoim ostatnim sezonie był 53.

Klasyfikacja generalna PŚ

Szczepan Kupczak zajął bardzo wysokie 6. miejsce w klasyfikacji na najlepszego skoczka. Polak dwukrotnie wygrał serię skoków. Najlepszym skoczkiem został Franz-Josef Rehrl. Najlepszym biegaczem wśród kombinatorów został Alessandro Pittin. Włoch wyprzedził w tej klasyfikacji Magnusa Kroga i Ilkkę Herolę. Paweł Słowiok zajął 38. miejsce, a Adam Cieślar był 40.