PŚ w kombinacji norweskiej: Frenzel wygrywa drugi etap NC Triple!

frenzel
fot: sportschau.de

Dzisiaj odbył się drugi z trzech konkursów cyklu Nordic Combined Triple w Seefeld. Wygrał go Mistrz Olimpijski Eric Frenzel. Niemiec, który triumfował w dniu wczorajszym objął również prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Świata.

Przed biegiem odbyła się seria skoków na skoczni HS-106. Wygrał ją Timo Edelmann (106,5 m). Drugi był Fabian Steindl z Austrii (105,5 m). Miejsce 3. zajmował po skokach Jarl Magnus Riiber. Adam Cieślar zyskał 41. rezultat.

Ostatecznie zwycięzcą konkursu kombinacji norweskiej okazał się Eric Frenzel z czasem 25,54,7. Na drugim miejscu miejscu uplasował się Austriak Bernhard Gruber (+ 2,9 s). Trzeci był prowadzący po skokach, Tino Edelmann (+ 14,9 s)

Jedyny Polak w stawce Adam Cieślar zajął 48. miejsce (+ 5,42,7 s).

Jutro o 11:00 odbędą się 2 serie skoków na skoczni w Seefeld (HS-106). O 14:00 rozpocznie się bieg na 15 km. Transmisję z tych zawodów przeprowadzi Eurosport 2.