PŚ w kombinacji norweskiej: Fantastyczna pogoń Grubera

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Bernhard Gruber zwyciężył w sobotnich zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Austriak, który startował z drugiej pozycji, w biegu zdeklasował rywali i dobiegł z prawie minutową przewagą nad resztą stawki. Druga lokata przypadła Ericowi Frenzelowi, a trzecia Joergenowi Graabakowi.

Najlepszy po części zmagań na skoczni był Eric Frenzel. Niemiec pokazał się z bardzo dobrej strony i po skoku na 133,5 metra uzyskał łączną notę 142,3 pkt. Dzięki tej próbie lider klasyfikacji generalnej miał 21 sekund przewagi nad drugim po skokach Bernhardem Gruberem. Doświadczony Austriak wylądował cztery metry bliżej, co pozwoliło mu zakończyć pierwszą część rywalizacji na drugiej lokacie. Trzecią pozycję po konkursie na skoczni zajmował Takehiro Watanabe z Japonii.

Po raz kolejny dobrze zaprezentował się Szczepan Kupczak. Reprezentant Polski po skoku na 118 metrów do biegu przystąpił ze stratą 1:43 min. Adam Cieślar poszybował na 114,5 m i zakończył rywalizację na skoczni na 30. miejscu.

Bieg był już prawdziwym popisem Bernharda Grubera. Doświadczony zawodnik z Austrii bardzo szybko dogonił lidera klasyfikacji generalnej Frenzela i na trasie zostawił go w tyle. Niemiec nie był w stanie utrzymać tempa bardzo szybko biegnącego Austriaka. Ostatecznie finiszował ze stratą +37,5 sekundy. Trzecia lokata przypadła Joergenowi Graabakowi, który do zwycięzcy stracił niespełna 50 sekund.

Ponownie z dobrej strony na trasie biegowej pokazał się Adam Cieślar, który awansował z trzydziestej lokaty na 19. i zdobył kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niestety, z rywalizacji wycofał się drugi z naszych reprezentantów Szczepan Kupczak, który miał przyzwoitą pozycję wyjściową do ataku na lepszą pozycję.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.