PŚ w kombinacji norweskiej: Drugi niemiecki triumf w Chaux-Neuve

fot. www.facebook.com/Fabian-Rießle-303445849856994
fot. www.facebook.com/Fabian-Rießle-303445849856994

Drugie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej (indywidualny Gundersen) w Chaux-Neauve znów wygrał reprezentant Niemiec. Wczoraj pierwszy na metę 10-kilometrowego biegu wbiegł Eric Frenzel, a dziś wygrał jego rodak Fabian Riessle.

W serii skoków na skoczni La Côté Feuillée (HS 118) najlepiej poradzili sobie Norwegowie. Lepszą odległość miał Haavard Klemetsen, któremu zmierzono 118 metrów, jednak pierwsze miejsce zajął Jarl Magnus Riiber, który skoczył o 4 metry krócej. Różnica punktowa między nimi była jednak bardzo niewielka, a do biegu Riiber startował jedynie 2 sekundy wcześniej. Trzecie miejsce po skokach zajmował Eric Frenzel, który skoczył najdalej ze wszystkich – 118.5 m. Do Riibera miał on na starcie biegu 4 sekundy straty. Osiem sekund po Riiberze wybiegli czwarty w serii skoków Fabian Riessle i Akito Watabe. Dużo większą stratę mieli już kolejni zawodnicy: Johannes Rydzek (+23 s), Joergen Graabak (+28 s) i Lukas Klapfer (+35 s).

Pełne wyniki po skokach

W biegu Norwegowie nie byli jednak w stanie dotrzymać kroku Niemcom, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Riessle wyprzedził Frenzela o 2.3 s. Na miejscu trzecim, tak jak we wczorajszych zawodach dobiegł Japończyk Akito Watabe (+4.1 s). Spośród następnych pięciu zawodników jacy dobiegli do mety aż czterej to Norwegowie. Na miejscu czwartym ukończył Joergen Graabak (+10.4 s), na piątym Haavard Klemetsen (+11.3 s), na siódmym Jarl Magnus Riiber (+14.2 s), a na szóstym (awans z piętnastego) Magnus Moan (+37.0 s), który przyprowadził małą grupkę z Philippem Orterem i Ilkką Herolą. Pomiędzy dwiema dwójkami Norwegów na pozycji szóstej został sklasyfikowany trzeci z Niemców Johannes Rydzek (+12.5 s). W dzisiejszych zawodach najszybciej trasę 10 km przebiegł Austriak Paul Gerstgraser (awans z 37. miejsca na 16.)

Pełne wyniki końcowe

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.