PŚ w kombinacji norweskiej: Akito Watabe zwycięża!

W dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które odbywały się w Lahti, zwyciężył Japończyk Akito Watabe, który po serii skoków zajmował 8. miejsce.

Po serii skoków, odbył się bieg na 10 km techniką Gundersena. Japończyk ostatecznie uzyskał czas 28:56.03, co dało mu zwycięstwo. Na drugim stopniu podium stanął Niemiec Johannes Rydzek (+3 s). Trzecie miejsce zajął drugi reprezentant Niemiec Faibian Riessle (+9.1 s).

Haavard Klemetsen, który prowadził po serii skoków, ostatecznie zajął 6. lokatę.

Niestety na starcie nie zobaczyliśmy reprezentantów Polski, którzy nie przybyli na Puchar Świata w Lahti.

Już jutro konkurs drużynowy, który rozpocznie się o godz. 9:45 serią skoków.