PŚ w kombinacji: Norweskie podium, Adam Cieślar punktuje

17:18, 19.12.2015 Aneta Kosiura

SAM_1918

Norwegowie zdominowali zawody w Austriackim Ramsau. Najlepszym z nich okazał się Magnus Moan, który zwyciężył w zawodach z cyklu kombinacji z czasem 22:17.3.

Po serii skoków do kombinacji norweskiej prowadził Jar Magnus Riiber ( 95,5 m). Tuż za nim uplasował się Akito Watabe ( 92,5 m) , a trzeci był Eric Frenzel (92,0 m). Najlepszym z Polaków był Szczepan Kupczak, który w swojej próbie uzyskał 86,5 metra, co dało mu 21 miejsce. Adam Cieślar po skoku na 86 metrów zajął 27 miejsce.

W biegu najlepszy okazał się Magnus Moan z czasem 22:17.3. Tuż za nim sklasyfikowany został Magnus Krog a trzeci był Jarl Magnus Riiber ze stratą jednej sekundy do triumfatora. Poza norweskim podium znalazł się Niemiec Tino Edelmann.

Adam Cieślar zdobył kolejne punkty zajmując 25. miejsce ze stratą +51,4 sekundy.