PŚ w kombinacji: Niemcy najlepsi!

pubsport.pl
pubsport.pl

Przed chwilą zakończyły się zmagania drużynowe w kombinacji norweskiej w Lahti. Wygrali Niemcy, tuż przed Francją i Norwegią.

Po serii skoków na prowadzeniu byli Norwegowie. Jan Schmid i Jarl Magnus Riiber po skokach na 124,5 i 120 m uzyskali 227,4 pkt. Na drugim miejscu znaleźli się Austriacy ze stratą aż 20 pkt. Na trzecim miejscu byli Japończycy 206,9 pkt. Francuzi mając na swoim koncie 202,8 pkt zajmowali czwartą lokatę, a Niemcy piątą (200,8 pkt).

Niemcy wyruszyli na trasę ze stratą 53 sekund. Jednak po dramatycznej walce finałowej z Norwegami odnieśli zwycięstwo. Końcówka biegu miała niecodzienny przebieg. Podczas zjazdu przed stadionem zderzyli się mistrz świata 2015 Rydzek oraz 17-letni Jan Magnus Riiber z drugiego zespołu Norwegii.Obaj upadli, Niemiec złamał kijek i do mety dobiegł tylko z jednym, a jego rywal stracił nartę. Norwegowie (w drużynie startował też Jan Schmid) zostali zdyskwalifikowani.

Na drugim miejscu znalazła się ekipa z Francji, ze stratą 10,9 sek.Podium uzupełnili Norwegowie ze stratą 11,2 sek. Polacy nie startowali.

Wyniki po serii skoków

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.