PŚ w kombinacji: Lamy Chappuis triumfuje! Cieślar z punktem!

Adam Cieślar

Zakończyły się przedświąteczne zmagania kombinatorów norweskich w Ramsau. Najlepszy dziś był Jason Lamy Chappuis, który wyprzedził Mikko Koksliena i Fabiana Riessle. Adam Cieślar był 30.

W Ramsau ze względu na trudne warunki atmosferyczne odwołano serię skoków przed biegiem do kombinacji norweskiej. Tym samym jako obowiązujące wyniki uznano te z piątkowych kwalifikacji. Jason Lamy Chappuis był w nich 21. i na trasę wyruszył z ponad minutową stratą do lidera Klimova. Ostatecznie Francuz odrabiał starty bardzo szybko i wygrał przed Mikko Kokslienem o 0,2 sek i Fabianem Riessle o 0,7 sek. Na czwartym miejscu znalazł się Eric Frenzel, który stracił do Jasona równe 7 sekund.

Polacy spisali się nie najlepiej. Adam Cieślar zdobył co prawda punkt, ale spadł z 28. miejsca po skokach na 30. Ostatecznie stracił do zwycięzcy 1:07,2. Nieźle biegowo spisał się Paweł Słowiok, który po skokach zajmował odległą 48. pozycję. Zmagania zakończył jednak na 33. miejscu (17. czas biegu!). Na przedostatnim miejscu został sklasyfikowany Mateusz Wantulok. Polak uzyskał 23. rezultat w serii skoków, ale słaba forma biegowa nie pozwoliła wywalczyć punktów. Warto podkreślić jednak, że za naszym zawodnikiem uplasował się kombinator, który na trasę wyruszył jako pierwszy – Klimov.