PŚ w kombinacji: Jarl Magnus Riiber coraz bliżej kryształowej kuli [klasyfikacja generalna]

fot. M. Rudzińska

fot: M. Rudzińska

Za nami kolejny weekend Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Tym razem o punkty rywalizowano w Seefeld podczas zawodów Nordic Combined Triple, gdzie bezkonkurencyjny był norweski dominator Jarl Magnus Riiber. Dwukrotny mistrz świata w Austrii wygrał trzy biegi i jest coraz bliżej wywalczenia drugiej z rzędu kryształowej kuli za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Jarl Magnus Riiber jest niekwestionowanym dominatorem Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Reprezentant Kraju Fiordów z dotychczasowych trzynastu biegów wygrał aż jedenaście, z czego trzy podczas zawodów Nordic Combined Triple w Seefeld. Dzięki doskonałym wynikom 22-latek zgromadził 1260 punktów z 1300 możliwych do zdobycia i z ogromną przewagą prowadzi w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu plasuje się rodak Riibera – Jorgen Graabak (851 pkt), a trzeci jest Niemiec Vinzenz Geiger (785 pkt). Na czwartej pozycji sklasyfikowany jest Jens Lurås Oftebro (606 pkt), a na piątej Fabian Riessle (492 pkt).

Punkty Pucharu Świata z reprezentantów Polski w dotychczasowych startach zdobył jedynie Szczepan Kupczak, który z dorobkiem 35 “oczek” plasuje się na 35. miejscu.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

W Pucharze Narodów na prowadzeniu niezmiennie reprezentanci Norwegii, którzy po doskonałym weekendzie w wykonaniu Jarla Magnusa Riibera i Jorgena Graabaka zgromadzili 4348 punktów. Na drugim miejscu plasują się Niemcy (2877 pkt), a na trzecim Austriacy (2018 pkt). Tuż za podium sklasyfikowani są Japończycy, ale ich strata do podium jest już znaczna.

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Kolejne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej odbędą się w dniach 22-23 lutego w norweskim Trondheim. Kombinatorzy pierwotnie mieli startować w nadchodzący weekend w estońskiej Otepaa, ale zawody odwołano z powodu zbyt wysokich temperatur i małej ilości śniegu.

Źródło: informacja własna