PŚ w kombinacji: Graabak przed Frenzelem w Trondheim

18:23, 09.02.2016 Mateusz Król

Reprezentant gospodarzy - Joergen Graabak wygrał dzisiejsze zawody z cyklu Pucharu Świata w Trondheim. Wyprzedził on lidera klasyfikacji generalnej - Erica Frenzela i zwycięzce serii skoków - Jarla Magnusa Riibera.

Po serii skoków do kombinacji norweskiej Joergen Graabak zajmował dopiero ósme miejsce. Wyprzedzał go nawet Eric Frenzel, który był siódmy. Bieg techniką Gundersena rozpoczął Jarl Magnus Riiber z przewagą wynoszącą nad drugim zawodnikiem 16 sekund. Graabak z Frenzelem szybko odrobili straty do Riibera i to oni objęli prowadzenie w biegu. Ostatecznie zwyciężył Jorgen Graabak z czasem 24:26.2 sekundy. Tuż za nim linie metry przekroczył Eric Frenzel, który do Norwega stracił 5.1 sekundy. Na trzecim miejscu uplasował się Jarl Magnus Riiber ze stratą wynoszącą 19.7 sekundy.

Niestety, punktów do klasyfikacji generalnej nie zdobył dzisiaj Adam Cieślar, który zawody ukończył na 37 pozycji. Na mecie zameldował się z czasem gorszym od Graabaka o o ponad 3 minuty.