PŚ w kombinacji: Eric Frenzel najlepszy w Seefeld

Eric FrenzelEric Frenzel wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w austriackim Seefeld. Niemiec wyprzedził Akito Watabe i swojego rodaka Fabiana Riessle.

Po części rozgrywanej na skoczni na czele plasowało się dwóch zawodników, którzy całkowicie zdominowali zawody w Austrii. Najlepszy okazał się Watabe. Japończyk skoczył 103,5 metra, ale dzięki rekompensacie za wiatr wyprzedzał obrońcę kryształowej kuli o 4 sekundy. Na trzecim miejscu po skokach był reprezentant gospodarzy Bernhard Gruber. Adam Cieślar po pierwszej części rywalizacji plasował się na 36. miejscu ze stratą ponad trzech minut.

Przewaga Japończyka nie była wystarczająca do zwycięstwa. Frenzel bardzo szybko zneutralizował straty i wyprzedził Watabe. Na dystansie 10 kilometrów Niemiec nie miał sobie równych i jest na dobrej drodze do obrony kryształowej kuli. Dobrze na trasie zaprezentował się inny z reprezentantów naszych zachodnich sąsiadów. Fabian Riessle stracił do triumfatora niespełna półtorej minuty i mógł się cieszyć z miejsca na podium. Adam Cieślar spadł o sześć lokat i uplasował się na 42. miejscu.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.