PŚ w kombinacji: Drużyna Niemcy I zwycięża w Lahti

fot.: eurosport.onet.pl
fot.: eurosport.onet.pl

Dzisiaj na skoczni i trasach biegowych w Lahti odbyły się drużynowe zawody w kombinacji norweskiej. Wygrała drużyna Niemcy I. Drudzy byli reprezentanci Austrii I, a trzeci również ekipa z Austrii II. Polacy zajęli dziewiąte miejsce.

Drużyna Niemcy I w składzie: Johannes Rydzek i Fabian Riessle, wygrała dzisiejsze zawody w Lahti. W sprincie drużynowym na mecie zameldowali się z czasem wynoszącym: 32:57.9 sekundy. Po serii skoków do kombinacji Niemcy zajmowali drugie miejsce. Drudzy byli reprezentanci Austrii I (Lukas Klapfer i Bernhard Gruber), którzy do zwycięzców stracili 18 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Austria II (Franz – Josef Rehrl i Philipp Orter), którzy na metę dobiegli z czasem gorszym od Niemców o 1:40.9 sekundy.

Ekipa z Norwegii w składzie: Jan Schmid i Jarl Magnus Riber, która prowadziła po serii skoków, nie ukończyła biegu. Reprezentacja Polski (Adam Cieślar i Szczepan Kupczak) uplasowała się na pozycji dziewiątej. Polacy dobiegli na metę z czasem: 35:18.9 sekundy. Ich strata do pierwszego miejsca wyniosła ponad trzy minuty. Warto odnotować, że nasi reprezentanci po serii skoków zajmowali ósme miejsce.

Pełne wyniki konkursu

Źródło: fis-ski.com

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.