PŚ w kombinacji: Czterech Polaków wystartuje w Ramsau!

fot. PZN
fot. PZN

Już w ten weekend w Ramsau rozegrane zostaną kolejne w tym sezonie zawody PŚ w kombinacji norweskiej. Do Austrii po pucharowe punkty powalczyć pojedzie czterech naszych reprezentantów: Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak oraz Mateusz Wantulok. W sobotę zawodnicy będą rywalizować w sprincie drużynowym, a w niedzielę odbędą się zawody indywidualne rozgrywane metodą Gundersena.

Czworo Polaków będzie reprezentowało nasz kraj na najbliższych zawodach PŚ w kombinacji norweskiej, które odbędą się w austriackim Ramsau 20 i 21 grudnia. W piątek rozegrane zostaną kwalifikacje (runda prowizoryczna) do niedzielnego konkursu, w którym wystartują: Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak oraz Mateusz Wantulok. Natomiast w sobotę dwie nasze ekipy powalczą o punkty w sprincie drużynowym, jednak trener Jan Klimko nie zdecydował jeszcze jak będą wyglądały nasze drużyny.

– Jutro z rana wyruszamy do Ramsau i mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze odbyć wolny trening na skoczni. Jeżeli tak, to po tym treningu zdecydujemy jak będą wyglądały nasze pary w sprincie drużynowym – wyjaśnia Jan Klimko. – Przed zawodami trenowaliśmy na skoczni w Zakopanem, natomiast treningi biegowe robiliśmy na stoku. Mamy nadzieję i jesteśmy w pełni zmobilizowali, że w Ramsau uda nam się wywalczyć pierwsze punkty w tym sezonie w zawodach indywidualnych – zapewnia trener.

Po konkursach PŚ zawodnicy wraz ze sztabem udadzą się do Wisły, gdzie wystartują w Konkursie Świątecznym o mistrzostwo Polski w skokach narciarskich.

Program zawodów:

19.12.2014, piątek
11:00 – oficjalny trening na skoczni
13:00 – PCR / kwalifikacje (HS-98)
15:00 – oficjalny trening na trasie biegowej

20:12.2014, sobota
10:45 – seria próbna
11:45 – seria skoków (Team Sprint)
15:45 – bieg do kombinacji 2×7,5 km

21.12.2014, niedziela
10:45 – seria próbna
11:45 – seria skoków do kombinacji
15:45 – bieg do kombinacji

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.